De basisprijzen voor de seminaries van een halve dag zijn 120 euro voor leden en 180 euro voor niet-leden (excl. 21% BTW).
Locatie
Kastanjehof Pellenberg Belgium
Programma
Sinds 20 januari 2009 werd de nieuwe Europese wetgeving rond classificatie, labelling en verpakking van chemicaliën (CLP) van kracht. Deze nieuwe wetgeving is de Europese vertaling van het Global Harmonised System) dat de internationale handel van producten op vlak van etikettering, indeling en verpakking op wereldvlak wil uniformiseren.
De verordening beschrijft een aantal criteria en algemene principes om chemische stoffen en mengsels van chemische stoffen in te delen op basis van hun gevaar voor de gezondheid, het milieu of fysische gevaar. Verder voorzien CLP ook regels voor de geharmoniseerde communicatie van gevaren, inclusief de vereisten voor de etiketten en veiligheidsinformatiebladen. Zo brengt CLP enkele belangrijke hervormingen met zich mee zoals vervanging van de zogenaamde R- en S-zinnen door nieuwe H- en P-zinnen, nieuwe gevarenpictogrammen etc.
Tijdens dit seminarie krijgt u een duidelijk overzicht van belangrijkste wijzigingen en wat de praktische gevolgen zijn voor uw bedrijf. Tenslotte kan een praktijkgetuigenis u tools aanreiken om CLP binnen uw bedrijf op de werkvloer te implementeren.
Spreker: Fank Maesen (Sertius) & Bart De Ridder (Cytec)